Schüco

Sistem hibrid de ferestre Schüco Symbiotic

​Schüco Symbiotic combina cele doua materiale: aluminiu si PVC. Pentru partea exterioara din aluminiu, finisarea suprafetei se face prin vopsire in camp electrostatic, sau eloxare. Pentru profilul din PVC, orientat spre interiorul incaperii, exista o gama de peste 200 de folii. Constructia cu garnitura centrala atinge o valoare de izolare termica de Uf = 1,1 W/m²K, care poate fi optimizata si mai mult cu un izolator suplimentar pentru toc. Pentru Schüco Symbiotic pot fi utilizate vitraje pana la 52 mm, iar latimea vizibila minima este de 110 mm. Trei niveluri de etansare, pe toate laturile, asigura o protectie perfecta impotriva curentilor de aer, a umiditatii si a zgomotului. Schüco Symbiotic se poate utiliza in proiecte de constructii noi sau de modernizare.

  • montare simpla
  • aspect filigranat
  • maximizarea luminii incidente in incaperi

Documente

Sistem hibrid de ferestre Schüco Symbiotic - fisa tehnica

fisa tehnica

pdf 22.3 MB
Sistem hibrid de ferestre Schüco Symbiotic
 

Nu gasiti ce ati cautat?

Cerere document

Specificatii

Sistem hibrid de ferestre Schüco Symbiotic

adancimea cercevelei [mm]

adancimea cercevelei [mm]

94

adancimea tocului [mm]

adancimea tocului [mm]

74

coeficient de transfer termic (U) [W/m²·K]

coeficient de transfer termic (U) [W/m²·K]

1,1

domeniu de utilizare

domeniu de utilizare

rezidential;
comercial

etanseitate apa - clasa

etanseitate apa - clasa

9A

finisaj

finisaj

vopsire in camp electrostatic (exterior);
eloxare (exterior);
foliere (interior)

garnituri

garnituri

3

grosime posibila a vitrajului [mm]

grosime posibila a vitrajului [mm]

40…52

izolare fonica la zgomot aerian (Rw) [dB]

izolare fonica la zgomot aerian (Rw) [dB]

48

material

material

constructie hibrida:
aluminiu (exterior);
PVC (interior)

mod de actionare

mod de actionare

manuala;
electrica

permeabilitate aer - clasa

permeabilitate aer - clasa

4

rezistenta antiefractie

rezistenta antiefractie

RC 2

rezistenta la vant - clasa

rezistenta la vant - clasa

B5

tip aparitie

tip aparitie

oscilo-batanta;
fixa;
oberliht;
doua canate
Stiri conexe
Schüco Symbiotic: Noul sistem hibrid de ferestre Design de la Schüco
Schüco Symbiotic: Noul sistem hibrid de ferestre din gama Design de la Schüco
O alegere unica pentru constructiile rezidentiale si comerciale
Schüco Symbiotic: Noul sistem hibrid de ferestre din gama Design de la Schüco
Alte produse ale companiei
Sisteme de perete cortina din aluminiu Schüco FWS 50/60 Sistem din aluminiu pentru fatade structurale Schüco FWS 50 SG Sistem perete cortina Schüco FWS 60 CV Sisteme de perete cortina din aluminiu Schüco FWS 35 PD.HI
 
Sisteme de profile Schüco din aluminiu pentru fatade si luminatoare
6 produse

Fie aluminiu sau otel, perete cortina clasic cu montanti si rigle sau modular: ALUKÖNIGSTAHL este specialist in pereti cortina si luminatoare. Posibilitatile de utilizare flexibile cu respectarea cerintelor moderne pentru invelisuri de cladiri reprezinta un standard contemporan.

6 produse
Brosura
Specificatii
BIM
Vezi detalii
Card produs
Sistem modular de constructie Schüco Perfect
 
Sistem modular de constructie Schüco Perfect

Flexibilitate totala: un singur sistem, multe avantaje. Sistemul modular Schüco Perfect ofera avantaje semnificative in procesul de constructie, oferind dintr-o singura sursa: elemente de tamplarie (ferestre si usi de balcon Schüco AWS 75.SI+ sau usi glisante ASE 60/80.HI), protectie solara si plase impotriva insectelor, pervazuri si praguri care pot fi combinate intr-un mod nou, unic Schüco. Practic, aceste elemente se monteaza in fata ferestrei sau usii glisante si se imbina cu acestea pentru a forma un tot unitar din punct de vedere vizual si functional. Pentru Schüco Perfect sunt disponibile trei variante diferite de protectie solara: jaluzele exterioare, sistem de rulouri sau sistem de protectie solara textil Zip-Screen. Pentru protectia anti-insecte poate fi un rulou vertical sau jaluzele plisate orizontale. Schüco Perfect dispune si de pervaz de fereastra, protectie impotriva caderilor sau un prag zero cu rigola de scurgere. Toate elementele pot fi completate, modernizate si inlocuite cu foarte putin efort. Culoarea/finisajul exterior al elementelor este identic, ceea ce asigura fiecarui proiect un aspect omogen si elegant. Timpul de instalare este de doar 10 minute datorita sistemului prefabricat si preasamblat. Disponibil in numeroase variante de culoare.

Brosura
Vezi detalii
Card produs
Sistem izolat pentru usi glisante Schüco ASE 60
 
Sistem izolat pentru usi glisante Schüco ASE 60

Sistemul pentru usi glisante Schüco ASE 60 ofera, datorita constructiei modulare, mai multe variante de izolare termica. Astfel, pentru profilul cu adancimea de 60 mm se pot folosi diversi izolatori, obtinandu-se astfel valori de izolare termica de la standard la ridicata. Nutul central pentru feronerie (cercevea simetrica) garanteaza distributia optima a greutatii, suportand pana la 350 kg. Anumite profile de cercevea pot fi realizate fara roluire. Rezultatul este reducerea evidenta a efectului de bimetal.

CAD
BIM
Brosura
Specificatii
CAD
BIM
Vezi detalii
Card produs
Usi liftant-glisante Schüco EasySlide
 
Sistem de usi liftant-glisante Schüco EasySlide

Amenajari elegante din sticla, inundate de lumina cu EasySlide deschid noi perspective amenajarii interioarelor. Usa liftant-glisanta se deschide usor si silentios calea catre balcon, terasa sau gradina. Cu profilele din material plastic multicamerale, o adancime de montaj de 70 mm si geamuri izolante de inalta calitate, EasySlide atinge valori de izolare termica deosebite. Pragul usii liftant-glisante este astfel conceput incat are loc o separare termica a spatiilor interior si exterior.

Brosura
Vezi detalii
Card produs
Sistem de usi glisante Schüco ASE 67 PD
 
Sistem de usi glisante Schüco ASE 67 PD

Sistemul de usi glisante tip Panorama Design Schüco ASE 67 PD, beneficiaza de un concept constructiv modular. Sunt disponibile mai multe tipuri de cercevele care pot fi usor combinate cu doua tipuri diferite de profile de toc. Sistemul glisant Schüco ASE 67 PD include un sistem de incuiere complet integrat in cercevea, disponibil in trei versiuni diferite – ca broasca integrata in zona de inchidere, cu sau fara broasca sau cu inchidere in trei puncte pe toc.

BIM
Brosura
Specificatii
BIM
Vezi detalii
Card produs
Categorii recomandate
Fereastra si usa din PVC, profil din PVC
Fereastra si usa din PVC, profil din PVC
Sistem de actionare usi, ferestre, luminatoare
Sistem de actionare usi, ferestre, luminatoare
Feronerie usa si fereastra
Feronerie usa si fereastra
Mastic, banda, profil de etansare rosturi
Mastic, banda, profil de etansare rosturi
Sistem de inchidere, broasca, lacat
Sistem de inchidere, broasca, lacat
Constructii

Fereastra, izolatie, caramida, adeziv, ...

Instalatii mecanice

Cazan, ventilator, baterie sanitara, ...

Instalatii electrice

Intreruptor, releu, camera video, cablaj, ...

Echipamente

Mobilier urban, stivuitor, mobila de birou, ...

Unelte

Software CAD, aparat de masurat, utilaj, ...